Capillary Rising Damp Sanation System

PROsystem

29 March 2022

Pleśń w mieszkaniu jest zagrożeniem dla zdrowia i dużą oznaką, że w domu dzieje się coś niedobrego. Grzyb jest jedną z oznak problemu z wilgocią w mieszkaniu. Nierzadko rozwija się on pod tapetami, na tynku, lub za szafami. Pleśń pojawia się, gdy w mieszkaniu panuje zbyt duża wilgotność. Sprzyja jej także zawilgocenie ścian i elementów konstrukcyjnych spowodowane podciąganiem kapilarnym, zalaniem itp., a także niedostateczna wentylacja pomieszczeń.

 

Na rozwój pleśni mają wpływ warunki takie jak:

 

  • temperatura między 5°C - 38°C
  • obecność minerałów i materiałów organicznych (gleba, brud, miazga, papier,...)
  • obecność wody, która może wystąpić w wyniku zalania, wycieku, kondensacji, czy wilgoci kapilarnej

 

Przebywanie w wilgotnym środowisku i regularne wdychanie mikrotoksyn może powodować szereg nieprzyjemnych objawów. Warto wiedzieć, że zarodniki pleśni i grzybów stale unoszą się w powietrzu, i mogą "osiadać" w naszych płucach. Niestety mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że pleśń może także przyczynić się do niewydolności nerek, do spadku płodności zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

 

Do najczęstszych objawów pleśni należą:

 

  • reakcje mikrotoksyczne, takie jak podrażnienia gardła i oczu,
  • reakcje alergiczne i immunologiczne takie jak nieżyt nosa, zapalenie spojówek, egzema, zapalenie skóry, astma,
  • reakcje neurologiczne, takie jak ból głowy, zawroty głowy, zmęczenie, depresja

 

Niestety, ale samo usunięcie/ zdarcie pleśni i grzyba nie wystarczy. Czarna pleśń ma to do siebie, że "wżera się" w tynk. Pierwszym krokiem pozbycia się pleśni jest ustalenie przyczyn zawilgocenia. Najlepiej od razu wybrać profesjonalną metodę, która pozwoli na skuteczne pozbycie się problemu – tak jak urządzenie PROsystem, które w sposób bezinwazyjny pomoże nam wyciągnąć wilgoć ze ścian. Po osuszeniu ścian jak i pozbyciu się pożywki dla pleśni czyli wilgoci należy mechanicznie usunąć grzyba za pomocą specjalnych środków. W przyszłości profilaktycznie należy dbać o dobrą wentylację w mieszkaniu i regularne jego wietrzenie.

 

 

 

Jak grzyb w mieszkaniu wpływa na nasze zdrowie

O NAS

 

Od ponad 23 lat nasza firma KAZ Sp. z o.o. z siedzibą w Zagrzebiu w Chorwacji, z powodzeniem zajmuje się problemem usuwania skutków wilgoci kapilarnej w obiektach zabytkowych w Chorwacji, Polsce, Włoszech, Danii, Niemczech i innych państwach europejskich. 

MENU

ADRES

Bebrinečki put 4

10000  Zagrzeb

tel. +48 735 098 909

tel. +48 789 252 773

office@dampprotection.com

KONTAKT

E-mail
Telefon
Wiadomość
WYŚLIJ
WYŚLIJ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!