Capillary Rising Damp Sanation System

PROsystem

11 January 2022

Próba likwidacji tych czynników, które powodują zawilgocenie kapilarne, przysparza wiele kłopotów i generuje ogromne koszty, gdyż wymaga zastosowania skomplikowanych technologii.

 

Urządzenia PROsystem działają na podstawie metody elektroosmozy. Bazuje ona na zjawisku przemieszczania się wilgoci w polu elektrycznym. Woda w kapilarach, a więc w mikroszczelinach w murze pnie się od fundamentów w górę, ponieważ mają one ładunek dodatni, a wyższe suche partie muru- ładunek ujemny. Podczas stosowania elektroosmozy używa się urządzeń wysyłających fale elektromagnetyczne, które wymuszają odwrócenie się ruchu cząsteczek wody w murze. Urządzenia te ustawiane są w centrum problemu wilgoci, gdzie emitują fale o określonej częstotliwości i odpowiednim natężeniu. Dochodzi wtedy do zjawiska zwanego odwróconą osmozą.

 

Metodę tą wykorzystuje się do prac w osuszaniu murów wykonanych z materiałów takich jak beton, kamień czy cegły. Należy wziąć pod uwagę, że proces osuszania tą metodą zależy nie tylko od stopnia zawilgocenia murów, ale także od grubości i rodzaju materiału z którego wykonany jest obiekt. Pierwsze efekty związane z działaniem elektroosmozy można zauważyć już po kilku tygodniach od zastosowania tej metody. W tym czasie urządzenie stale musi być podłączone do uziemionego gniazdka. Tylko regularna i nieprzerwana praca urządzenia gwarantuje nam, że efekty utrzymają się. Praca urządzenia w trybie ciągłym stanowi izolację/barierę dla wody.

 

Osuszanie bez ingerencji w strukturę murów.

 

Największą zaletą metody elektroosmozy, a co za tym idzie, urządzenia PROsystem jest jego nieinwazyjność. Metoda ta nie ingeruje w fundamenty i nie wymaga prowadzenia dalszych prac budowlanych. Niewątpliwie jednym z atutów jest możliwość instalacji urządzenia bez względu na porę roku, no i oczywiście jego niskie zużycie prądu, które kosztuje nas tylko kilkadziesiąt złotych rocznie. Istotne jest również to, że zastosowanie tej metody i urządzenia PROsystem w żaden sposób nie zakłóca urządzeń emitujących fale elektromagnetyczne i radiowe, takich jak np. telefony komórkowe oraz nie ma żadnego wpływu na ludzi, zwierzęta czy rośliny.

Urządzenie PROsystem jako rozwiązanie w pozbywaniu się wilgoci kapilarnej.

O NAS

 

Od ponad 23 lat nasza firma KAZ Sp. z o.o. z siedzibą w Zagrzebiu w Chorwacji, z powodzeniem zajmuje się problemem usuwania skutków wilgoci kapilarnej w obiektach zabytkowych w Chorwacji, Polsce, Włoszech, Danii, Niemczech i innych państwach europejskich. 

MENU

ADRES

Bebrinečki put 4

10000  Zagrzeb

tel. +48 735 098 909

tel. +48 789 252 773

office@dampprotection.com

KONTAKT

E-mail
Telefon
Wiadomość
WYŚLIJ
WYŚLIJ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!