Capillary Rising Damp Sanation System

PROsystem

Sacroexpo
25 listopada 2022

W dniach 16-17 listopada 2022 r. dyrekcja oraz przedstawiciele naszej firmy KAZ d.o.o. mieli przyjemność gościć w Warszawie na XIV Konferencji Konserwatorsko-Architektonicznej. Wydarzenie to odbywało się pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej, a organizatorami byli Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki, Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz Trygon Agencja Autorska. Wydarzeniu patronowała także firma ARCHE, w której obiekcie w Żninie odbywał się trzeci dzień obrad.

Dyskusje i prezentacje prelegentów toczyły się wokół hasła przewodniego "Intruzja architektoniczna a kontekst historyczny". Współistnienie nowych budynków i obiektów historycznych - wpisanych do rejestru zabytków, czy adaptacje budynków zabytkowych i przystosowywanie ich do pełnienia nowych funkcji były tematem prezentacji znamienitych polskich architektów, pracowni architektonicznych oraz konserwatorów. Tematyka ta była niezwykle interesująca dla przedstawicieli naszej firmy, bowiem to właśnie obiekty historyczne najczęśniej zabezpieczamy naszym systemem usuwania wilgoci kapilarnej PROsystem. Zabezpieczenie szlachetnego piękna zabytków, bez naruszania konstrukcji budynku oraz jego otoczenia są naszymi priorytetami. Ponadto w czasie konferecji zwrócono uwagę na niezwykle istotny arpekt - ekologię i dostosowanie realizowanych inwestycji do otaczającego go środowiska. PROsystem od lat zwraca uwagę na aspekt ekologiczny, bowiem zabezpieczamy budynki bez stosowania chemii budowlanej, a nasze urządzenia są energooszczędne. Ponadto dzięki PROsystem i zabezpieczeniu budynku przed wilgocią, zmniejszone zostają koszty ogrzewania, bowiem budynek osuszony znacznie łatwiej jest ogrzać.

Uczestnictwo w XIV Konferencji Architektoniczno-Konserwatorskiej było dla nas bardzo cennym doświadczeniem i pozwoliło zapoznać się z najciekawszymi projektami architektonicznymi w Polsce łączącymi przeszłość i przyszłość. Było także cenną platformą wymiany doświadczeń z zakresu zabezpieczenia obiektów zabytkowych przed wilgocią kapilarną.

XIV Konferencja Konserwatorsko-Architektoniczna

O NAS

 

Od ponad 25 lat nasza firma KAZ d.o.o.  siedzibą w stolicy Chorwacji, Zagrzebiu, z powodzeniem zajmuje się problemem usuwania skutków wilgoci kapilarnej w obiektach zabytkowych oraz budynkach mieszkalnych w Chorwacji, Polsce, Włoszech, Danii, Niemczech i innych państwach europejskich. 

MENU

ADRES

Bebrinečki put 4

10000  Zagrzeb

tel. +48 735 098 909

tel. +48 789 252 773

lukasz@kaz.hr

monika2@kaz.hr

 

KONTAKT

E-mail
Telefon
Wiadomość
WYŚLIJ
WYŚLIJ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!